PAW

Zdravé kŕmenie

---

Zdravé kŕmenie

V mojej praxi sa stretávam so psíkmi s rôznymi zdravotnými problémami

Preto je pre mňa dôležitý celostný prístup ku každému z nich, lebo iba tak môžeme docieliť dlhodobé výsledky. Vo svojom salóne pracujem výlučne s prírodnými, bylinnými produktami, ktoré sú pre zvieratá prirodzené. Je veľmi dôležité rovnako vnímať aj stravu a doplnky, ktoré zvieratám ponúkame. Preto ma oslovila firma Reico vital – systeme, pretože ich krmivá sa natoľko približujú prirodzenému kŕmeniu, že aj tí čo kŕmia surovou či varenou stravou, používajú krmivá Reico ako doplnok ku svojmu krmivu. Základom ich filozofie je život v súlade s prírodou. Svoje produkty vyrábajú s rešpektom k prírode, hľadiac na princípy trvalej udržateľnosti.


Produkty MaxiDog sú špeciálne vyvinuté, multifunkčné druhy krmiva pre všetky psy akéhokoľvek veku a rasy.

Zdravé krmivo, ktoré zvieratám pomáha. Nie len, že ich nasýti, ale ich aj ozdraví. Nejde totiž iba o vyvážené krmivo, ale o vitalizačný a regeneračný program. Zbavuje organizmus prekyslenia, naštartováva prirodzené ozdravovacie procesy.

Jedinečnou prednosťou krmiva Reico sú mikronizované sladkovodné a morské riasy, ktoré dodávajú všetky dôležité minerálne prvky (106 prvkov) v organickej podobe, pre telo najlepšie strávitelnej forme. Firma Reico vital – systeme tieto riasy dodáva do svojich krmív ako jediná v Európe a spracováva ich tzv. mikronizáciou – špeciálnym mletím na malinkaté čiastočky ktoré sú rýchlo a ľahko vstrebateľné a teda sú vhodné aj pre zvieratá , ktoré majú zníženú funkciu vstrebávania minerálov napr. staršie a choré. Riasy a byliny upravené mikronizáciou majú o 70% vyššiu využiteľnosť, než riasy iba podrtené. Zviera si každý deň vezme čo potrebuje podľa svojej aktivity, zdravotného a psychického stavu a zbytok sa, bez ukladania v tkanivách, prirodzene vylúči. Rovnako ako v prírode.

Nemeckej firme Reico – vital systeme záleží na zdravom životnom prostredí a preto je členom spolku kontrolovaného nemeckého poľnohospodárstva.

 

Reico nepoužíva:

  • žiadne konzervačné látky, arómy, dochucovadlá alebo chemické farbivá
  • žiadne mäsokostné múčky
  • žiadne suroviny s genetickou modifikáciou
  • žiadne reštauračné oleje 

Reico odmieta pokusy na zvieratách, preto produkty ani prísady nie sú testované na zvieratách

Čo by sme si mali uvedomiť o výžive psa: čo je pre šelmy na ich koristi najdôležitejšie? Keď šelma uloví korisť, po čom ide ako prvom? Po vnútornostiach, pretože tam má najcennejší zdroj vitamínov, probiotík a živých kultúr, ktoré mimo iné, podporujú imunitu a udržujú zvieratá vo vynikajúcej kondícii. Kompletné krmivo v konzervách Reico má 69-74% mäsa a vedľajších živočíšnych produktov v prirodzenej podobe a potravinárskej kvalite. Vedľajšími produktami živočíšneho pôvodu sú tu vnútornosti, žiadne výťažky alebo mäsokostné múčky… Jedná sa napr. o srdce, pečeň, odrezky z mäsa, pľúca, bachor atď. iba v potravinárskej kvalite a nejde o žiadne odpady zo zabíjačiek, ale čisté orgány plné prirodzených vitamínov a minerálov. Rovnako ako používajú ľudia pri kŕmení surovou stravou BARF aby docielili čo možno najprirodzenejšie kŕmenie ako v prírode. Preto pokiaľ nemôžete kŕmiť surovou stravou, ideálny kompromis je Reico. Pokiaľ je to možné iba konzervami, ale pri väčších psoch z ekonomických dôvodov je vhodný kompromis pol na pol konzervy a za studena lisované či formované krmivo. Podiel mokrej stravy však vždy odporúčam, pretože obsahuje fyziologický roztok v skratke povedané živú vodu, ktorá je nenahraditeľná a  pre organizmus veľmi prospešná. Obilniny sú vo fermentovanej podobe, čím sa „napodobňuje“ model koristi v prírode – obsah natrávených zrnín v tráviacom trakte.

Mokrá strava

Konzervy majú vynikajúcu kvalitu a sú odporúčané hlavne pre obsah fyziologickej tekutiny, ktorú suchá strava nemá. Pitná voda nikdy tento fyziologický roztok nenahradí. Preto sa tak výrazne zlepší zdravotný stav zvierat ktoré prešli z granulovanej stravy na surovú, či varenú stravu.

Firma sa snaží o „rekonštrukciu“ krmiva do podoby, akoby si pes chytil zajaca a mačka myš. Mäso, vnútornosti (srdce, obličky, pečeň, bachor…), rôzne druhy príkrmov a zeleniny a pre ešte lepšiu stráviteľnosť tiež niektoré kmene kvasníc, ktoré pomáhajú osídliť črevo užitočnými mikroorganizmami, ktoré sa podielajú na správnej funkcii čreva. Všetky suroviny sú v potravinárskej kvalite z kontrolovaného poľnohospodárstva, bez použitia chemických postrekov, hnojív a hormónov. Takže nehrozia žiadne alergické reakcie. Zelenina je preddusená, čo zaručuje ešte lepšiu stráviteľnosťKrmivo je prispôsobené potrebám dospievajúcich a dospelých psov a je veľmi vhodné aj na kŕmenie až do vysokého veku. Použité suroviny sú čerstvo spracované, konzervy sú zavárané šetrným postupným zahrievaním čím zostávajú zachované cenné a životu dôležité vitamíny, minerálne látky a stopové prvky. Konzervy sa pred plnením vylievajú tenkou vrstvou včelieho vosku aby obsah neoxidoval.

  • šetrná príprava prostredníctvom plnenia za studena
  • použité mäso preukazuje kvalitu potravín
  • všetky suroviny sú prírodné a bez genetickej manipulácie
  • vyvinuté bez pokusov na zvieratách
  • žiadne konzervačné látky a dochucovadlá
  • krmivo s minerálnou rovnováhou

 

Suchá strava – granule lisované za studena

Lisovanie za studena je najzdravšou technológiou výroby granulovaného krmiva. Cenené sú hlavne pre svoj obsah kvalitných , prírodných živín, ktoré neboli porušené výrobným procesom ( teplotou, tlakom ani chémiou) ako ostatné granulované krmivá a tým zostávajú zachované prirodzené vitamíny, enzýmy a ďalšie živiny podobne ako pri kŕmení surovou stravou. Dôležitý je vysoký obsah mäsa a vnútorností v neporušenej podobe, ktoré dodávajú kvalitné živočíšne bielkoviny a vitamíny. Granule lisované za studena sú vyrobené z mäsa a nie z mäsokostnej múčky, u ktorej je jedno, čo do nej zomeliete. Granule lisované za studena sú  obľúbené aj u ľudí čo kŕmia BARFom ako doplnok potravy, krmivo na cesty alebo prípadná náhrada za surovú stravu. Sú hodnotené ako sušený BARF. Dôležitým faktom u granulí Reico lisovaných za studena je, že pri ich výrobe nie sú použité žiadne chémie, konzervanty a dochucovadlá. Namiešané suroviny sa za surova potlačia cez lisovací stroj a usušia pri teplote do 36°C.

Vysledované z praxe

Majitelia väčších psov oceňujú nižšie riziko vzniku torzie žalúdka, pretože granule lisované za studena v žalúdku nenapučia. Vďaka svojmu zloženiu pomáhajú granule Olymp a Champion predchádzať zápalom análnych žliaz.

Výživa šteňaťa

Čo dáte šteňaťu v prvom roku, na tom bude stavať celý život a pokiaľ sa budete držať krmiva Reico aj naďalej, dožije sa v zdraví vysokého seniorského veku.

Najdôležitejšia je kvalita surovín: Kvalitné živočíšne bielkoviny v prirodzenom stave, s fyziologickým roztokom a živými mikroorganizmami, podporujúcimi zdravú črevnú mikroflóru. Toto obsahuje jedine surové alebo varené mäso. V prípade Reica kvalitné, dobre premyslené zloženie ich konzerv. Minerály, vitamíny a stopové prvky v organickej, ľahko stráviteľnej a využiteľnej podobe.

Vyhnite sa akejkoľvek chémii, ktorá zabíja črevnú mikroflóru. Často rôzne pamlsky, dentálne tyčinky a pod. Čítajte zloženie na obaloch. Reico má v ponuke žuvacie dobroty konzervované iba sušením. Zdravé črevo = zdravý pes.


Firma Reico vital – systeme vyrába prípravky nielen pre zvieratá, ale aj ľudí, pôdu a rastliny.

 

Katalóg všetkých produktov nájdete tuKatalóg produktov Reico 

Viac o minerálnych a bylinných doplnkoch nájdete tu: Reico bylinky

Cenník na vyžiadanie

Pre viac informácií alebo objednávku ma kontaktujte na pawpsiwellness@gmail.com

http://reico-vital.com/anna.jancovicova


Anna Jančovičová

Zdravé kŕmenie

PAW psí wellness salón

Kontaktuje nás